Artykuł sponsorowany
Wystrój wnętrza to odbicie naszego charakteru i upodobań. Jego ważnym elementem są obrazy i plakaty, które nadają pomieszczeniom osobisty charakter. W tym artykule dowiesz się, jak wybierać plakaty i obrazy do różnych stylów wnętrz, jak odpowiednio je komponować na ścianie oraz jak prezentować za pomocą ramek. Wspólnie odkryjemy, jak transformować nasze przestrzenie za pomocą tych prostych elementów dekoracji.
W wyborze plakatów i obrazów duże znaczenie ma styl wnętrza, do którego mają pasować. Obrazy i plakaty mogą stanowić istotny element dekoracyjny, nadający pomieszczeniu charakteru i podkreślający wykorzystany w nim styl. W sklepie internetowym ARTTOR można znaleźć szeroką gamę plakatów i obrazów odpowiednich do różnych stylów wnętrz, od loftu po skandynawski. Każdy styl wnętrza wymaga innego typu dekoracji – loft będzie dobrze komponował się z surowymi, industrialnymi plakatami, natomiast styl skandynawski doskonale podkreślą jasne, minimalistyczne obrazy. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę, wielkość i tematykę obrazów i plakatów, aby idealnie harmonizowały z resztą przestrzeni.
Podstawą skutecznego komponowania obrazów na ścianie czy plakatów jest zwrócenie uwagi na kilka kluczowych zasad. Pierwsza to proporcje. Unikaj wiszenia wielkich obrazów na małych ścianach, a miniatur na dużych – to zakłóci poczucie równowagi. Dobre zasady twórcze sugerują zastosowanie złotego podziału. Drugie, istotne zasady dotyczące komponowania to równowaga i rytm. Zadbaj o to, aby obrazy na ścianie czy plakaty współgrały ze sobą, nie tworząc zbyt dużego chaosu. Jest to szczególnie istotne, gdy decydujemy się na galerię ścianę. Pamiętaj jednak, że komponowanie to sztuka, a nie nauka. Nie bój się eksperymentować i szukać swojego unikalnego stylu wyrażania siebie za pomocą plakatów i obrazów na ścianie.
Podczas aranżacji wnętrz, decyzja między wykorzystaniem ramy, a jej brakiem, może wpływać na ostateczny wygląd ekspozycji plakatów i obrazów. Wybór ramy jest istotny ze względu na jej zdolność do dodawania głębi, kontrastu i profesjonalnego wykończenia. Rama może wzmocnić prezentację obrazu, podkreślając jego kolory i wpisując się w ogólny styl pomieszczenia. Może jednak również odciągać uwagę od głównej pracy, zwłaszcza gdy jest zbyt ozdobna lub nieadekwatna do zawartości. Z drugiej strony, prezentacja plakatów i obrazów bez ramy to minimalistyczne podejście, które pozwala na pełne skupienie na dziele. To rozwiązanie jest często wybierane dla nowoczesnych wnętrz, które cechuje prostota i surowość. Wybór między ramą a jej brakiem zależy więc od osobistego gustu i charakteru pomieszczenia.