Elektrostymulacja mięśni – jakie daje efekty?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nowością w świecie sportu są systemy elektrostymulacji mięśni. Ta forma wsparcia podczas treningu jest coraz bardziej popularna zarówno na siłowniach, jak i prywatnych praktykach. Innowacja może działać wspomagająco w czasie ćwiczeń, jak również leczniczo dla osób zmagającymi się z bólami. Zobacz, jakie efekty daje elektrostymulacja mięśni!

Przyspieszenie efektów ćwiczeń

Systemy elektrostymulacji mięśni mogą znacznie zwiększyć efektywność treningów. Impulsy wysyłane przez elektrody pobudzają mięśnie do intensywniejszej pracy, przez co sylwetka szybciej staje się smukła i bardziej wysportowana. Dzięki EMS możesz wyrzeźbić swoje ciało nawet o połowę szybciej, ponieważ kiedy Ty nie wprawiasz swoich mięśni w ruch, robią to za Ciebie impulsy elektryczne. To sprawia, że efekty treningów zauważysz znacznie wcześniej niż podczas ćwiczeń bez wsparcia elektrostymulatora. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://impulsetraining.pl/trening-ems/.

Mniejsza intensywność treningów

Elektrostymulacja mięśni to również fantastyczne rozwiązanie dla osób zmagających się z kontuzjami lub bólami stawów. W okresie rekonwalescencji po kontuzji niewskazane jest narażanie się na intensywny wysiłek. Dzięki EMS nie musisz całkowicie rezygnować z treningów i tracić formy. System elektrostymulacji mięśni pozwala na istotne zwiększenie efektywności bardzo lekkich treningów. W ten sposób nie obciążasz kontuzjowanego obszaru (np. kolana, barku), a wciąż ćwiczysz mięśnie w tej okolicy poprzez stymulację elektrycznymi impulsami.

Skrócenie czasu treningów

Ćwiczenia z EMS to także oszczędność czasu, ponieważ system elektrostymulacji skraca czas treningu nawet o połowę. Sesja treningowa z elektrostymulatorem trwa zaledwie 30 minut, a jest tak samo skuteczna, jak pełna godzina ćwiczeń. Pół godziny zaoszczędzone dzięki elektrostymulacji mięśni możesz zatem przeznaczyć na inne przyjemności lub relaks po treningu. W sporcie niezwykle ważne jest, żeby dbać o swoje zdrowie – nie tylko fizyczne, lecz także psychiczne. Odreagowanie po treningu jest bardzo wskazane, dlatego nie rezygnuj z niego, zwłaszcza, jeśli masz dodatkowe 30 minut w ciągu dnia!

Łagodzenie dolegliwości bólowych

Wielu fizjoterapeutów stosuje elektrostymulację mięśni jako formę terapii przy bólach mięśniowych. Dzięki wysyłanym impulsom nadmierne napięcie, które często powoduje ból, jest redukowane. Naprężanie zbyt napiętego mięśnia jest bardzo bolesne, jeśli dzieje się to manualnie, podczas gdy EMS pozwala na wyleczenie spiętego miejsca w miarę możliwości bezboleśnie. To również sposób na wzmocnienie mięśni, wspomagających kręgosłup, dzięki czemu redukowane są bóle pleców oraz ewentualne kontuzje związane z osłabieniem tych obszarów.

Znaczna poprawa elastyczności skóry

EMS to także sposób na poprawienie estetyki ciała. Jeśli zmagasz się z cellulitem i chcesz go zredukować w szybki sposób, elektrostymulacja mięśni jest dla Ciebie. Impulsy elektryczne nie tylko stymulują mięśnie do pracy, lecz także poprawiają krążenie w okolicach, w których są stosowane i podnoszą elastyczność skóry. Dzięki temu ciało staje się bardziej jędrne i zachowuje młody wygląd o wiele dłużej.

EMS to niezwykła innowacja w świecie sportu, medycyny oraz kosmetologii. Impulsy elektryczne działają na wiele więcej niż sześciopak na brzuchu – mogą pomóc Ci, jeśli zmagasz się z bólem lub niską elastycznością czy nieestetycznym wyglądem skóry. Skoro znasz już sposób na piękne i zdrowe ciało, do dzieła! Zacznij treningi EMS już dziś!

Zdjęcie wyróżniające: MEON EMS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak efektywnie pozyskać finansowanie dla swojego innowacyjnego biznesu?
/
Jak efektywnie pozyskać finansowanie dla swojego innowacyjnego biznesu?
Poznaj sprawdzone strategie i metody na pozyskanie funduszy na rozwój Twojego innowacyjnego biznesu. Dowiedz się jak skutecznie przekonać inwestorów do swojego pomysłu.
Jakie zagadnienia składają się na prawo rodzinne?
/
Jakie zagadnienia składają się na prawo rodzinne?
Jest to obszar prawa, który ma na celu uregulowanie i ochronę praw i obowiązków członków rodziny.
Jak wybrać biuro rachunkowe dla swojej spółki – krok po kroku?
/
Jak wybrać biuro rachunkowe dla swojej spółki – krok po kroku?
Odkryj, jak wyselekcjonować odpowiednie biuro rachunkowe dla Twojej spółki, aby mogło ono skutecznie i efektywnie obsługiwać Twoje finanse. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jakie są kluczowe kroki w tym procesie.